مزایای نرم افزارهای ابری

از مزایای نرم افزار ابری با آسان‌تر کردن کار به حسابداران کمک می‌کند در هر زمان و هرمکان به راحتی به نرم افزار دسترسی داشته باشند.

somaye esmaili
نویسنده:
سمیه اسماعیلی

مزایای نرم افزار ابری سپیدار سیستم آسیا را بدانید.

با پیشرفت تکنولوژی و رشد جوامع بشری و همچنین با وجود معضلاتی مانند آلودگی هوا مهندسان تولید تکنولوژی به دنبال راه‌هایی هستند تا تمام این تنش‌ها را به حداقل ممکن برسانند. تمام سازمان‌ها و شرکت‌ها برای رسیدن به اهدافشان نیاز به تکنولوژی پیشرفته‌ای دارند تا بتواند کار را برای آنان ساده، قابل فهم‌تر و در عین حال رشد یافته کنند. از مزایای نرم افزارهای ابری، حل این معضلات می‌باشد.

مزایای سپیدار ابری
مزایای نرم افزار ابری سپیدار سیستم آسیا

حسابداری تحت وب چیست؟

دایره مالی در شرکت‌ها یکی از بخش‌های مهم هستند که می‌توانند شرکت را به سمت اهدافش هدایت کنند. هر چقدر این دایره مالی وظایفش را دقیق، منظم و به موقع انجام دهد و بتواند گزارش‌های مناسب و دقیقی ارائه کند. مدیران می‌توانند بهترین تصمیم را برای آینده شرکت بگیرند، بنابراین حسابداران باید از ابزاری استفاده کنند که در عین سادگی و دقت بالا با یک لپتاپ یا گوشی و اینترنت و همچنین عدم نیاز به حضور صددرصدی حسابداران در شرکت، بتوانند به راحتی به اسناد مالی شرکت دسترسی داشته باشند. هر زمان که مدیران نیاز به گزارش داشته باشند با این که در شرکت حضور ندارند و یا حتی در مرخصی هستند می‌توانند در عرض چند ثانیه گزارش را تهیه و به مدیران ارائه کنند.

ما روزانه با نرم افزارهای زیادی که در بستر ابری اجرا می شوند سرو کار داریم (مانند حساب جیمیل، همراه بانک، نرم افزارهای خرید اینترنتی و…). نرم افزارهای ابری علاوه بر این که بسیار ساده هستند مشکلاتی مانند حضور در بانک‌ها یا ماندن در صف‌های طولانی و ترافیک‌ها خسته کننده را از سر راه افراد بر می‌دارند. حسابداران هم از این مسئله مستثنی نیستند، معضل همیشگی آنان ثبت صحیح، دقیق و به موقع اسناد و تهیه صورت‌های مالی برای مدیران ارشد بوده است.

این معضل با داشتن یک نرم‌افزار کاربردی به‌راحتی قابل حل است.

نرم افزارهای آنلاین نسخه نصبی ندارند

در سیستم‌های حسابداری قدیمی‌تر، نرم افزار به صورت دستی روی هارد کامپیوتر نصب می‌شود که این کار گاهاَ از حیطه دانسته‌های یک حسابدار خارج است و همچنین برای استفاده از این نرم افزارها، باید از یک کامپیوتر مخصوص و ثابت استفاده کنند.

در نرم افزارهای حسابداری ابری که در واقع به اسم حسابداری آنلاین (تحت وب) نیز شناخته می‌شوند، سیستم مانند یک فضای ابری عمل می‌کند. با داشتن یک url و تایپ در مرورگر به راحتی به نرم افزار دسترسی داریم. حسابداری ابری در نحوه ارائه خدمات مالی و نوع کارکرد، تفاوت خاصی با نرم افزارهای قدیمی‌تر ندارد؛ به عبارتی شما می‌توانید خدماتی مثل محاسبه حقوق و دستمزد و اظهارنامه مالیاتی و کلا همه امور حسابداری را با نرم افزار تحت وب بدون هیچ محدودیتی اما با مزایای بهتر انجام دهید. با نرم افزار حسابداری ابری یک حسابدار به راحتی می‌تواند، حتی از خانه و بدون نیاز به نصب مجدد نرم‌ افزار از طریق اینترنت و مرورگر وب، امور حسابداری روزانه خود را انجام دهد.

آشنایی با سپیدار ابری

شرکت سپیدار سیستم آسیا با پشتوانه سال‌ها خدمت به جامعه حسابداران بعد از نرم افزار قوی و کاربردی سپیدار اقدام به تولید سپیدار ابری یا cloud کرده است.

سپیدار ابری یا ” cloud Accounting sowfware “ در واقع به معنای نرم افزاری است که در بستر ابری ارائه شده است.

سپیدار ابری با آسان‌تر کردن کار حسابداران به آنان کمک کرده در هر زمان و هرمکان به راحتی به نرم افزار دسترسی داشته باشند. این نرم افزار به سرورهای اینترنتی شرکت سپیدار سیستم متصل است، قابلیت تحت وب یا آنلاین بودن را دارد. می‌توان بدون محدویت زمانی و مکانی در هر نقطه از این برنامه استفاده کرد.

نرم افزار سپیدار ابری به دلیل داشتن فضای ابری، بروز رسانی آسان و اتوماتیک دارد، با توجه به این ویژگی به صاحبان مشاغل این امکان را می‌دهد تا ازطریق اینترنت به منابع محاسباتی، سرویس ها، صدور فاکتور دسترسی کامل داشته باشند.

 برترین مزایای سپیدار ابری می توان موارد زیر دانست.
 • قیمت بسیار مناسب
 • دسترسی سریع و آنی از هر مکان و هر زمان
 • انعطاف‌پذیری بسیار بالا
 • امنیت بالا
 • تهیه نسخه پشتیبان به صورت خودکار
 • مناسب برای شرکت‌هایی که کارمندان دورکار دارند.
 • پشتیبانی و آموزش رایگان یک ساله

بنابراین شرکت‌هایی که به دنبال کم کردن هزینه‌ها و درعین حال به دنبال نرم افزار قدرتمند حسابداری هستند سپیدار ابری بهترین پیشنهاد است.

تفاوت‌های سپیدار ابری و سپیدار جاری

سپیدار ابری با سپیدار جاری چه از لحاظ شکل ظاهری و چه از نظر امکانات تفاوت‌هایی با هم دارند. اکنون که با مزایای سپیدار ابری آشنا شدیم، شما را با تعدادی تفاوت‌های سپیدار ابری و سپیدار جاری آشنا می‌کنیم.

مزایای نرم افزارهای ابری
مزایای نرم افزار ابری سپیدار سیستم آسیا
 1. بعد از وارد کردن آدرس در مرورگر و ثبت پسورد و ورود به سپیدار ابری با صفحه پیشخوان مواجه می‌شویم. آیتم های جذابی در این صفحه تعبیه شده است. در این صفحه می‌توانید تمام عملیاتی که در روز انجام شده در این صفحه به صورت طبقه‌بندی شده رویت کنید. (مشاهده لیست بدهکاران، موجودی بانک، صندوق، وضعیت چک‌ها و…. که این صفحه با توجه به نیاز حسابدار قابل تغییر است.)
 2. تعریف شرح استاندارد برای تمام ماژول‌ها چه در سربرگ و چه در قسمت قلم وجود دارد. با این کار می‌توان شرحی ثابت وارد کرد. وقتی سندی را ثبت کنید، این شرح داخل کشو شرح به صورت پیش‌فرض وجود دارد و نیاز نیست شرح جدید وارد کرد.
 3. هر ماژول به سه بخش ( 1.اطلاعات پایه  2.عملیات روزانه  3.عملیات دوره‌ای) تقسیم می‌شود که انتخاب برای حسابدار بسیار ساده‌تر است.
 4. در گزارش مرور حساب سر برگ آنالیز حساب‌، اضافه شده است (حساب‌ها به راحتی آنالیز می‌شوند و نتایج در قسمت آنالیز قابل مشاهده است.)
  نرم افزار ابری سپیدار
  مزایای نرم افزار ابری سپیدار سیستم آسیا
 5. اضافه شدن گزارش تجزیه سنی حساب‌ها که بسیار جذاب است.
 6. ادغام اسناد حسابداری (تمامی اسناد صادر شده یک روز در یک سند جمع ‌آوری می‌شود.)
 7. انتقال مانده حساب‌های یک معین به معین دیگر (بدون نیاز به سند دستی فقط با انتخاب دو معین و زدن دکمه صدور سند)
 8. در قسمت تعریف حساب بانکی می‌توان شماره شبا حساب و شماره‌کارت حساب را نیز وارد کرد.
 9. در قسمت ثبت شماره‌‌های یک دسته چک، پس از ثبت شماره چک‌ها که بصورت از شماره تا شماره است تمامی چک‌ها به صورت لیست همراه با وضعیتشان به صورت فهرست‌وار نمایش داده می‌شود.
 10. واحد سنجش از پایه داخل سیستم تعریف شده است و نیاز به تعریف جدید ندارد.
 11. برای ثبت هر کالا دو تصویر متفاوت از کالا می‌توان در نظر گرفت.
 12. عامل ردیابی در سیستم به صورت پیش فرض وجود دارد.
 13. بخش اسناد مبنادار از بقیه قسمت‌ها جداست و به راحتی می‌توان فهمید کدام اسناد می‌تواند مبنا داشته باشد.
 14. در قسمت مرور انبار (چه تعدادی و چه مبلغی) می‌توان گردش فاکتورهای خرید خدمت را بررسی کرد.
 15. در سند حسابداری (سند دستی) علاوه بر این که می‌توان از شرح استاندارد استفاده کرد می‌توان یک شرح را همانند اکسل تا پایان سند درگ کرد.

امیدوارم با ارائه این مقاله توانسته باشم شما خواننده گرامی را در انتخاب بهتر نرم افزارهای مالی کمک کرده باشم.

,

نوشته‌های مرتبط

46

2 دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • فاطمه اسماعیلی
  مرداد 31, 1402 9:37 ق.ظ

  سپاس از توضیح جامع و کاملتون

  پاسخ
 • سلام و ادب
  بنده چندین سال با نرم افزار سپیدار کار کردم.با جرات عرض میکنم یک نرم افزار مالی فوق العاده در زمینه حسابداری بویژه از نظر گزارش گیری میباشد.
  متاسفانه موفق نشدم با نسخه ابری کار کنم ولی به نظر میرسه که امکانات جالب و کاربردی‌ای به نسخه ابری اضافه شده باشه.

  با تشکر از مقاله خوبتون.

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.