خدمات مالی و مالیاتی

خدمات مالی و مالیاتی

به حداقل رساندن مالیات شما در چهارچوب قانون مالیاتی کشور، جزء اصلی‌ترین وظایف متخصصان ما در کیا حسیب است.

در کیاحسیب مفتخریم که با رعایت کامل قوانین مالیاتی کشور و استفاده از همه راهکارها و دستورالعمل‌های آن بهترین خدمات مالیاتی را به صاحبان کسب و کار ارائه می‌دهیم. کیاحسیب با هرچه کمتر کردن مالیات شما، بنگاه اقتصادی شما را در مسیر امن مالیاتی قرار می‌دهد، و در کنار شما حرفه‌ای‌ترین دفاع مالیاتی را برای شما انجام خواهد داد.

خدمات مالی و مالیاتی

انجام خدمات مالیاتی مورد نیاز پس از ثبت شرکت، انجام خدمات مالیاتی دوره‌ای و موردی و انجام خدمات مالیاتی ویژه از جمله مواردی است که کیاحسیب در این معقوله به آن می‌پردازد.

امروزه در عرصه رقابتي اقتصادهاي جهاني و ملي، استفاده از اطلاعات مربوط و قابل اتکای مهم‌ترین ابزار تصمیم‌گیری می‌باشد. اين ویژگی‌ها اطلاعات را به کالايي با ارزش بدل می‌سازد. دستيابي به اطلاعات مذکور بدون استفاده از خدمات حسابداران و مشاورين مديريت امکان‌پذیر نيست.
موسسه حسابداری کیاحسیب سپاهان با هدف ارتقاء سطح کيفي اطلاعات مالي و سیستم‌های مديريتي و کمک به ايجاد انضباط مالي در بخش‌های عمومي، خصوصي و دولتي در حال انجام فعاليت می‌باشد.
خدمات موسسه حسابداری کیاحسیب سپاهان در زمينه خدمات مالي و مالیاتی به شرح زير می‌باشد:
تهيه دفاتر قانوني و اظهارنامه مالياتي و دفاعیه‌های لازم

 • پيشنهاد، طراحي و پیاده‌سازی انواع كدينگ حساب‌ها
 • انجام خدمات پيمانكاري
 • تهيه صورت‌های مالي اشخاص حقيقي و حقوقي و صورت‌های مالي تلفيقي گروه شرکت‌ها طبق ضوابط و استانداردهاي ملي
 • رفع اختلافات مالي بين شرکا و سهامداران
 • انجام امور تصفيه شركت و مدیریت امور تصفيه
 • اصلاح و تعديل حساب‌ها
 • تهيه بودجه و گزارش‌های تحليلي مالي و ساير گزارش‌های مالي و محاسباتي خاص
 • ارائه ساير خدمات مالي مورد احتياج مؤسسات و شرکت‌ها بسته به مورد

1- خدمات مالیاتی مورد نیاز پس از ثبت شرکت

همه شرکت‌ها حداکثر دو ماه بعد از ثبت شرکت و قبل از اینکه هر فعالیتی انجام دهند، باید در سازمان امور مالیاتی کشور پرونده تشکیل بدهند. همچنین باید کد اقتصادی مخصوص به خود را دریافت کنند. این کد نحوه عملکرد شرکت، اعم از اینکه خدماتی باشد یا خرید و فروش کند را مشخص می‌کند و در همه فاکتورها و قراردادها عنوان می‌شود. به این نکته توجه کنید که در این مرحله حوزه‌ مالیاتی کسب‌وکار شما نیز باید مشخص و ثبت شود.

اگر شرکت شما پرونده مالیاتی نداشته باشد، نمی‌تواند در پایان سال مالی اظهارنامه مالیاتی خود را سر وقت مقرر، به سازمان مالیات و دارایی ارائه کند؛ و این یعنی شرکت شما مشمول جریمه خواهد شد.

اگر شرکت شما کالا و خدمتی را می‌فروشد، باید در «اداره کل مالیات بر ارزش افزوده» پرونده تشکیل بدهد و از این سازمان گواهی ثبت‌نام در این نظام را دریافت کند. در غیر این صورت نمی‌تواند مبلغ ۹٪ مربوط به مالیات بر ارزش افزوده را در فاکتورهای خود لحاظ و از مشتریان دریافت کند اما باید مالیات آن را پرداخت کند.

فراموش نکنید مراحل اولیه بعد از ثبت شرکت، اهمیت بسیار زیادی دارند. بنابراین بهتر است همه این اقدامات با احتیاط و کاملا منطبق بر اصول و قوانین جاری طی شوند.

خدمات مالیاتی کیا حسیب در این مرحله شامل:

 • تشکیل پرونده در سازمان امور مالیاتی، دریافت کد اقتصادی و مشخص کردن حوزه مالیاتی شرکت؛
 • تشکیل پرونده در نظام ارزش افزوده و دریافت گواهی ارزش افزوده؛
 • طراحی نقشه راه و سیستم امن مالیاتی مطابق شرایط هر شرکت در قالب مشاوره مالیاتی کیا حسیب.

2- خدمات مالیاتی دوره‌ای و موردی

هر شرکتی در بازه‌های زمانی مشخص موظف است اقداماتی قانونی انجام بدهد تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد و مشمول جریمه مالیاتی نشود. مواردی مثل: تهیه، تنظیم و ارسال گزارش‌های معاملات فصلی، اظهارنامه ارزش افزوده، اظهارنامه مالیاتی و لیست ماهانه حقوق و دستمزد از مهم‌ترینِ این اقدامات قانونی‌اند.

اقدامات قانونی دیگری هم وجود دارند که دوره‌ای نیستند و در صورت بروز مشکلات مالیاتی انجام می‌شوند. بررسی پرونده‌های مالیاتی، ثبت اعتراض و دفاع از پرونده‌ها در این دسته از اقدامات جای می‌گیرند.

متخصصان ما در کیا حسیب به واسطه همکاری با مشتریان بسیار از صنایع و اصناف مختلف، تجربه‌های ارزشمندی در خصوص انواع پرونده‌ها و مشکلات مالیاتی به دست آورده‌اند. آنها این تجربیات را در قالب خدمات مالیاتی زیر به شما ارائه می‌دهند:

 • تهیه، تنظیم و ارسال گزارش‌های معاملات فصلی؛
 • تهیه، تنظیم و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده؛
 • تهیه، تنظیم و ارسال اظهارنامه مالیاتی؛
 • تنظیم و ارسال ماهانه لیست حقوق و دستمزد پرسنل و لیست پرداخت‌های موضوع تبصره ماده ۸۶؛
 • تهیه، تنظیم و ارسال سالانه‌ی اظهارنامه عملکرد؛
 • پاسخگویی و دفاع از پرونده‌های مالیات بر ارزش افزوده و مالیات عملکرد؛
 • بررسی پرونده‌های مالیاتی، ثبت اعتراض، تنظیم لایحه دفاعی برای طرح و ارائه به هیئت‌ها و کمیسیون‌های مالیاتی کشور و دفاع از پرونده.

مطابق طرح جامع مالیاتی کشور، تحولات گسترده و بنیادینی در اصول و سیستم مالیات‌ستانی از بنگاه‌ها صورت گرفته است. ما با مهارت و تسلط کافی به این تغییرات، همواره بهترین و مناسب‌ترین راه‌حل را برای انطباق با تغییرات جدید به شما ارائه خواهیم کرد.

3- خدمات مالیاتی ویژه

کیاحسیب برنامه‌ ویژه‌ای برای استرداد مالیات بر ارزش افزوده‌ صادرکنندگان در حداقل زمان ممکن دارد. ما با این برنامه،  حداکثر پس از ۶ ماه از ثبت درخواست، مبلغ بستانکاری را به شرکت شما باز می‌گردانیم.

همچنین برای انتخاب بهترین راه دفاع از صدور برگ تشخیص‌های متمم مربوط به سنوات گذشته شرکت شما، برنامه ویژه‌ای داریم. با این برنامه می‌توانیم خطر پرداخت مالیات مجدد برای سنوات گذشته‌تان را به حداقل برسانیم.

نیاز به جلسه مشاوره دارید؟

پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری همیشگی و حرفه‌ای مهم‌ترین محصول قابل ارائه ما به شرکت شماست.

با ما تماس بگیرید، منتظر تماس شما هستیم