کتاب کاربردی‌ترین مطالب و نکات حسابداری و مالیاتی ویژه بازار کار

کاربردی‌ترین مطالب و نکات حسابداری و مالیاتی ویژه بازار کار

نویسنده :سجاد امدادی

به طور خلاصه این کتاب که یکی از منابع کارشناسی ارشد هم به شمار می‌آید، مباحثی که می‌پردازد عبارت‌اند از:

  • مباحث کاربردی حسابداری مالی
  • قوانین و حسابداری مالیات بر ارزش‌افزوده
  • نحوه تکمیل و تنظیم اظهارنامه عملکرد مالیاتی
  • نحوه ارائه گزارش خرید و فروش
  • نکات کاربردی حسابداری حقوق و دستمزد
  • نحوه تحریر دفاتر قانونی
  • تکالیف مالیاتی اشخاص حقیقی و حقوقی

کاربردی‌ترین مطالب و نکات حسابداری و مالیاتی ویژه بازار کار

این کتاب جهت آموزش مطالب کاربردی حسابداری و قوانین مالیاتی، معاملات فصلی، ارزش افزوده، کار، تأمین اجتماعی و.… بر اساس آخرین بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها، برای مدیران مالی و حسابداران است.

در دنیای واقعی بازار کار به فردی حسابدار یا کارشناس مالی گفته می‌شود که علاوه بر مهارت در زمینه‌ی نظریه‌های حسابداری، در زمینه‌ی قوانین مالیات‌های مستقیم، مالیات بر ارزش‌افزوده، بیمه، قانون تجارت و… مهارت و تجربه کافی داشته باشد.

از آنجایی که فارغ‌التحصیلان رشته‌ی حسابداری جهت ورود به بازار کار علاوه بر تخصص در زمینه‌ های  مختلف مالیاتی نظیر ارزش افزوده، معاملات فصلی و… نیازمند به آموزش‌های عملی و تجربی  نیز هستند ؛ کتاب معرفی شده شامل هفت  موضوع کاربردی در این مالیاتی و مالی است.

این موضوعات شامل: حسابداری مالی کاربردی، حسابداری مالیاتی، حقوق و دستمزد، معاملات فصلی تهیه اظهارنامه مالیاتی و ارزش افزوده، تحریر دفاتر قانونی بر اساس نمونه‌های عملی و واقعی در قالب نکات کاربردی هستند که حاصل سالها  تجربه‌ی نویسنده در حوزه‌ی حسابرسی، مدیریت مالی، اداری است.

اصول ، مبانی و روش‌های شناسایی و ثبت اسناد حسابداری به صورت تئوری در دانشگاه‌ها و سایر مراکز آموزش داده می‌شود ولی از آنجایی که این مبانی تئوری با واقعیت‌های موجود در بازار کار تلفیق نمی‌شود فارغ‌التحصیلان معمولا دچار سردر گمی شده و نمیتوانند خود را آن گونه که باید نشان دهند.

همچنین اسناد و مدارک، دفاتر قانونی و سایر اطلاعات بنگاه‌های اقتصادی معمولاً هر ساله توسط دستگاه‌های نظارتی همچون سازمان امور مالیاتی، معاونت ارزش افزوده، سازمان تأمین اجتماعی، مؤسسات حسابرسی و… ممکن است مورد رسیدگی قرار گیرد؛ لذا کلیه‌ی اسناد و مدارک بنگاه‌های اقتصادی باید مطابق با استانداردهای حسابداری، حسابرسی، قوانین مالیاتی، ارزش‌افزوده و بیمه باشد تا جرائمی در این حوزه‌ها متوجه بنگاه اقتصادی نشود.

نوشته‌های مرتبط

92

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.